NAO

NAO
Rodzaj muzyki:
Miasto:
Warszawa
Utworów:
2
Oglądany:
659 razy
Założenie konta:
4 czerwca 2008
Ostatnia aktualizacja:
27 września 2011
"„Deprywacja sensoryczna” - taki tytuł nosi debiutancki album warszawskiej formacji NAO. Latem bieżącego roku, zespół został laureatem Festiwalu Muzyki Niemechanicznej Around The Rock. Grupę tworzą: Edyta Glińska (voc), Wojtek Śmierzyński (g), Łukasz Pasternak (bg), Grzesiek Maksymiuk (dr),

Jurorzy, muzycy i dziennikarze, którzy mieli możliwość zapoznania się i ocenienia propozycji NAO, z uznaniem wypowiadają się o kompozycjach zespołu. „Bardzo lubię muzykę w muzyce i ten zespół właśnie tak zagrał. Zagrał pod prąd, a ja wszedłem w ich muzykę. Zamknąłem oczy i było mi dobrze” – taką refleksją podzielił się Tomasz Kasprzyk - instrumentalista i dziennikarz muzyczny. Wtóruje mu Zbigniew Hołdys – „Niekomercyjny, niezwykle pięknie, szlachetnie grający zespół artystyczny z gatunku Sigur Ros, Bjork albo Ricka Wakemana z przed lat, (…) ocierający się o Pink Floyd, ale z przepięknie bawiącą się głosem wokalistką. Zespół wielowymiarowy”.

Paleta skojarzeń oraz nawiązań do klasyki rocka, powodują, że muzyka NAO wymyka się prostej klasyfikacji i nie można jej wpisać w jeden schemat. Tym też właśnie jest debiutancka płyta warszawskiej czwórki – pełnym niuansów, ładunkiem emocji, wyrażanych przez tradycyjne instrumentarium, złożone z gitar, basu i perkusji, wypełnione subtelnym wokalem Edyty Glińskiej i uzupełnione akcentami elektroniki. Klimat utworów zawartych na płycie emanuje pasją i przestrzenią, ale bywa też ciężko i mrocznie. Szlifem całości zajął się Szymon Czech, znany m. in. ze współpracy z Riverside. „Deprywacja sensoryczna” wydana została nakładem prywatnej wytwórni NiemaSówka.


- Bartek Wilk

http://www.naotheband.pl
http://www.myspace.com/naotheband
http://www.soundcloud.com/naotheband
http://www.youtube.com/naotheband
http://www.lastfm.pl/music/+noredirect/N+A+O
https://www.facebook.com/pages/NAO/162968801543?sk=app_178091127385

Galeria

 • Sayes

  Miasto: Tarnów

  Historia Ledwie w Zarysie – Lata 2009 do 2011 Ludzie...

 • ANTONI M

  Miasto: Las

  Uzupełnię później

 • Neith

  Miasto: Katowice,...

  W związku z tym, że premiera naszej debiutanckiej EP...

 • ZGON

  Miasto: Wronki

  To jest grupa co ożywi nawet trupa! Nie interesują...